7 порад з енергозбереження, або як не бути виселеним з квартири за несплату комунальних послуг

23.12.2010

Украiна переходить на стовідсоткову оплату комунальних послуг. І перший дзвінок вже прозвучав: за несплату комунальних платежів перші сім'ї виселяють з квартир. Тому питання про збереження тепла і економії грошей на опалюванні стає більш актуальним.

Як грамотно підійти до цієї проблеми?

Перш за все, слід зрозуміти, що можна зробити своїми силами, а що від нас мало залежить. Що не може житель багатоповерхового будинку – так це приганяти до будинку баштовий кран і утеплити зовні стіни своєї окремо взятої квартири. Цю проблему можна вирішити тільки комплексно для будинку, і рішення її – процес довгий і тернистий. Можна встановити лічильники тепла на вході в будинок і утеплити сходи – але все одно, це треба робити в кооперації з іншими жителями, що вельми не просто.

Що ж тоді робити – пакувати валізки? Не поспішайте, якщо прийдуть вас виселяти, то валізи упакують за вас.

Є все-таки декілька способів зменшити витрати на опалювання своїми силами. Для цього наші 7 порад з енергозбереження.

1. Поставити енергозберігаючі вікна. Через вікна, залежно від типу будинку, втрачається від 37% до 56% відсотків тепла! Остання максимальна страхітлива цифра відноситься до квартир, розташованих в торцях панельних п'ятиповерхівок.

Якщо говорити про теплі вікна, то не приймайте половинчастих рішень, а ставте дійсно теплі вікна!

по-перше, ставте вікна з п'ятикамерного профілю шириною не менше 70мм. Опір теплопередачі такої системи складає:

0,78 м2С/ВТ (з підсилювальним вкладишем)

0,82 м2С/ВТ (без підсилювального вкладиша)

Розрахунковий приведений опір теплопередачі вікон в порівнянні з вікнами з трикамерних профілів 60 мм зростає на 0,03 м2С/Вт (при співвідношенні площі скління до площі вікна 0,7). Перші сертифікаційні випробування показали, що насправді це значення набагато вище.

по-друге, в теплих вікнах повинен бути встановлений енергозберігаючий склопакет з низькоеміссійним покриттям. Як варіант можна поставити двокамерний склопакет (з трьома склами) шириною від 36мм, а краще - 40мм.

по-третє, монтаж вікон треба виконати відповідно до вимог ГОСТ 30971. Чим ширше шов примикання вікна до стіни, тим тепліше шов. Тому, запам'ятайте: ширина сучасних профілів повинна бути не менше 70мм.

2. Поставте утеплені вхідні двері з ущільнювачами по периметру, а краще всього – подвійні двері. Зовні – сталеві, для захисту від злому, а з боку приміщення – теплі пластикові.

3. Заскліть балкон або лоджію. Тим самим ви створите тепловий буфер перед своєю квартирою. Температура повітря в заскленій лоджії завжди на 7-10 градусів вище, ніж на вулиці. До того ж, якщо лоджія виходить на сонячну сторону, то стіна будинку нагрівається сонячними променями і потім довго віддає закумульоване тепло в квартиру. Найбільш оптимальний варіант – це розсувна пластикова або алюмінієва конструкція.

4. Поставте регулятори температури на опалювальні радіатори, а ще краще – лічильники тепла. Тримайте вночі дещо нижчу температуру – це корисно для здоров'я.

5. Йдучи з будинку, не відкривайте кватирки! Інакше все ваше тепло випарується. Але щоб зберегти якісний мікроклімат і забезпечити нормальну роботу системи вентиляції, встановіть в пластикові вікна кліматичні клапани. Найбільш збалансованою по властивостях пропозицією на ринку є кліматичний клапан «Регель-ейр».

6. Якщо ви вирішили не звертати увагу на перші п'ять порад, то терміново займіться загартуванням! Якщо ви будете сильними і загартованими, то ви зможете понизити температуру у ваших квартирах і менше платити грошей за опалювання. Послідовники народного цілителя Іванова взагалі відключили свої радіатори опалювання і при цьому ходять по квартирах в трусах.

7. Якщо ж ви прийняли наші перші п'ять порад, але все-таки побоюєтеся, що не дивлячись на це комунальні витрати будуть дуже високими, то при замовленні нових пластикових вікон не забудьте передбачити в склопакеті отвір під трубу для печі-буржуйки. Так ви зможете перейти на альтернативні джерела опалювання, а самостійно просвердлити отвір в склопакеті вам буде важко.