Статьи UA

Последние добавления

23.12.2010 19:27:46

7 порад з енергозбереження, або як не бути виселеним з квартири за несплату комунальних послуг

Украiна переходить на стовідсоткову оплату комунальних послуг. І перший дзвінок вже прозвучав: за несплату комунальних платежів перші сім'ї виселяють з квартир. Тому питання про збереження тепла і економії грошей на опалюванні стає більш актуальним.

Як грамотно підійти до цієї проблеми?

23.12.2010 19:31:53

Вікна в інтер'єрах котеджу

Приділяючи велику увагу значенню вікон у формуванні фасаду будинку, ми рідко замислюємося над тим, яку роль їх форма, розміри і колір грають в інтер'єрі. В першу чергу, знайомлячись з проектом котеджу, ми дивимося на тривимірну модель і на розташування приміщень в плані. Проте значний вплив на якість житлового середовища роблять саме вікна. Якщо, наприклад, обробку стін або покриття підлоги можна поміняти, то погано спроектоване вікно може зіпсувати якість інтер'єру котеджу назавжди. З другого ж боку, красиві і гармонійні вікна здатні спочатку задати гармонійний життєвий простір.

24.02.2010 14:39:05

Конструкції зовнішніх стін. Основні варіанти

Визначення конструкції і матеріалів стін є важливим кроком при будівництві котеджу. Вибір варіанту визначається критеріями, пов'язаними з будівельною фізикою, ціною і особливостями місцевої будіндустрії.

Щодо ціни треба відзначити: серйозну економію на конструкціях стін не отримати. Відбувається це з двох причин: по-перше, вартість стін в загальній вартості будинку займають невеликий відсоток – близько 12–15% (мається на увазі коробка без обробки, та, якщо додати обробку, то майже в два рази менше). Тобто, якщо одна конструкція стіни стоїть дешевше за іншу, наприклад на 20%, то, перерахувавши на будинок в цілому, ми отримуємо близько 3% економії. Багато це або мало – кожному судити самостійно. Але я б нагадав, що будинок все-таки будується «для себе» і на довгі роки, і 3% вартості не повинні бути вирішальними.

28.12.2010 18:34:29

ПРОЕКТ БУДИНКУ ЯК СУПУТНИК ЖИТТЯ (1)

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ВИБОРУ ПРОЕКТІВ

При будівництві будинку наступний етап, після оформлення земельної ділянки, це – архітектурний проект. Вібір проекту – це визначення супутника вашого життя на час будівництва будинку і, в віртуальному плані, як реалізований будинок проект залишається з вами на довгі роки. Від вдалого чи невдалого вибору проекту багато в чому будуть залежати ваші радощі та прикрощі в найближчі роки.

28.12.2010 18:38:26

ПРОЕКТ БУДИНКУ ЯК СУПУТНИК ЖИТТЯ (2)

Об'ємно – планувальні рішення котеджів

Кожен будинок, в моєму сприйнятті – це організм, тобто цілісне, закінчене утворення, що має свій замкнутий функціональний цикл. І всі чинники, що впливають на якість житла в нім, сплетені в складний і взаємозалежний клубок. Тому, важко відокремлювати окремі теми для розмови про будинки: наприклад, кажучи про орієнтацію будинку або про його об'ємно-планувальні рішення, відразу ж входиш в проблеми збереження тепла, освітленості, захисту від вологи. Переплетення і перетини тем з'являються постійно, і обійти їх практично неможливо. Точно так, не можна сказати, що важливіше для людини в його організмі: нирки, печінка або селезінка. Все важливо, і все функціонує як єдине ціле – як організм. І проблема одного органу – це проблема людини в цілому.

28.12.2010 18:41:37

ПРОЕКТ БУДИНКУ ЯК СУПУТНИК ЖИТТЯ (3)

Будівельна фізика і житловий комфорт

У двох попередніх статтях йшлося про проекти будинків з погляду архітектури: їх краси і функціональності. Але не менш важливим аспектом є будівельна фізика. Саме вона визначає мікроклімат приміщень, їх тепловий і повітряно-вологовий режими, шумозахист, освітленість і інсоляцію. Помилки в області будівельної фізики коштують дорого, і часто за них доводиться платити все життя – причому в найпрямішому сенсі: якщо будинок не має достатньої теплоізоляції, то його опалювання коштуватиме чималих грошей. Тому, тут є один рецепт: не помиляйтеся і не економте, коли йдеться про питання житлового комфорту. При таких помилках навіть найкрасивіший будинок може вам серйозно зіпсувати не просто настрій, але і життя. Не потрапляйте в ситуацію господарів величезних порожніх сараїв по тисячі квадратних метрів площі, які можна побачити в наших передмістях з порожніми очними ямками вікон: коли вже були побудовані коробки, то господар подумав, адже ці будинки ще треба якось і топити і обслуговувати.

Кинути їх виявилося дешевшим...

23.12.2010 19:34:22

Світло і тіні зимового саду

Зимовий сад" - до середини 19-го століття це словосполучення в багатьох європейських мовах носило характер метафори, означаючи місце втечі від труднощів реального життя - щось подібне німецькій казковій країні Шларафенланд, де треба тільки лежати, відкривши рот, а маленькі пташки в своїх дзьобиках приноситимуть смачну їжу і кластимуть її прямо в рот. Прообразом зимових садів була мрія людини про райський сад Едем на землі.

23.12.2010 19:39:53

Технології XXI століття Чому не холодно білому ведмедеві або будівельні технології ХХI століття

З давніх часів людина будує собі житло для захисту від негоди, прагнучи створити для себе максимальний комфорт і затишок. Вибір матеріалів для конструкцій стін, вікон, дахів і інших елементів багато в чому визначається кліматом тієї місцевості, де зводиться будинок.

Впродовж всієї історії будівництва - аж до останнього десятиліття - самою уразливою частиною будівель з погляду теплоізоляції були вікна, або, кажучи технічною мовою, світлопрозорі захищаючі конструкції. Їх особливістю є те, що вони виконують дві протилежні функції: з одного боку, вони повинні пропускати в приміщення якомога більше світла, а з іншого боку, вони повинні захищати від холоду, вітру, дощу..